STRAVA

Je energia, ktorú prijímam aby moje telo fungovalo. Meriame ju v Kcal alebo v kj. 1 Kilocalorie (Kcal) = 4.2 Kilojoule (kj) Rovnaký pomer medzi prijatou stravou a výdajom energie z pohľadu Kcal / kj nám zabezpečí stálu hmotnosť tela.

Príjem energie

* Jedlo

Jedlo vieme rozdeliť na jednotlivé základné zložky, ktoré sa líšia svojou úlohou pre telo a aj množstvom energie ktorú obsahujú:

  • bielkoviny
  • cukry
  • tuky
  • vitaminy, soľ, minerály…
* Pitný režim

Ľudské telo je z nadmernej väčšiny tvorené vodou. Voda neobsahuje energiu. Ako ju viem dostat do tela:

  • čistá voda
  • minerálne, ochutené nápoje…
  • alkohol
  • voda v jedle

Výdaj energie

* Pohyb

Pohyb postupne spaľuje zásoby v mojom tele. Podľa intenzity a dĺžky pohybu to môže byť cukor, tuk alebo bielkovina (sval). Druhy pohybu:

  • vytrvalostný pohyb
  • silovo – výbušný pohyb
* Bazálny metabolizmus

Bazálny metabolizmus je energia potrebná na fungovanie tela počas celého dňa. Búchanie srdca, dýchanie, mozgová činnosť… Zároveň však nespravím žiadny pohyb, ktorý by navýšil tento výdaj.

* Trávenie potravín

Predstavuje približne 10% z prijatého objemu stravy.

Kalorické Tabuľky

Výborná pomôcka ako získať rovnováhu vo svojich stravovacích návykoch.
* osobný pomocník s výživou

Aplikácia Kalorické tabuľky vám umožní rýchle a ľahké uloženie všetkých zjedených potravín, vytvorenie vlastného jedálničku, zdieľanie receptov a analyzovanie prijatých kalórií tak, aby ste získali profesionálny prehľad o tom, čo zjete.

* zaznamenávajte svoje potraviny a aktivity kdekoľvek a kedykoľvek

Aj keď práve nesedíte doma pri počítači, môžete si svoje jedlá a aktivity jednoducho zapisovať. Kalorické tabuľky sú dostupné aj na telefóne a umožnia vám prepojenie s inteligentnými náramkami a ďalšími aplikáciami, ktoré využívate.

* sledujte zloženie vášho jedálničku

Nemusíte zložite prepočítavať hodnotu každého jedla. Aplikácia to urobí za vás a pomôže vám tak udržiavať ideálny pomer živín pre pestrý a zdravý jedálniček.

* radujte sa z úspechov, ktoré ste dosiahli a pokračujte ďalej na svojej ceste

Sami si určíte, aký váhový cieľ chcete dosiahnuť. Aplikácia vám bude priebežne pripomínať, ako sa vám na ceste k tomuto cieľu darí.

Stiahnite si mobilnú aplikáciu, aby ste mali Kalorické Tabuľky vždy poruke.

Aby ste mohli Kalorické tabuľky využívať naplno a jedálniček si zapisovať behom celého dňa, stačí si stiahnuť aplikáciu priamo do Vášho telefónu. Dostupná je verzia pre Android, iOS i Windows Phone.